Reference


Michaela je žena s velkým Ž. Poznala jsem jí ve chvíli, kdy jsem řešila minulost a přítomnost, vztah k sobě a otci. Míša mi pomohla se zorientovat, zpřítomnit a pomocí automatické kresby odkrýt (pod tolika vrstvami), kde se skrývá jádro problému.

Míša je krásná žena, ze které září klid, stabilita a láska.

Děkuji Míšo za to, že jsi. 

 

Romana Giňová

účastnice kurzu automatické kresby I. a individuální kresby

Míša je úžasně citlivý a hluboký člověk. Při automatické kresbě s ní jsem se cítila bezpečně a důvěrně a mohla si tak dovolit jít tak hluboko, jak to jen šlo. Míša mě jemně vedla, dávala prostor i mému vnitřnímu vedení a kreativitě a respektovala má NE. Jejího přístupu si moc vážím. Pokud se chcete podívat do hlubin svého nitra hravou, jemnou a přitom hlubokou a láskyplnou formou, můžu jen vřele doporučit

 

Akshara

účastnice individuální kresbyZačátek prvního kurzu: vykresluji se z toho, co mi brání kreslit...Hm. Pastelka jede po papíře a mám před sebou svoji učitelku na ZŠ ve výtvarné výchově, jak kritizuje můj výkres...za ní druhá...čmáranice pod mýma rukama se mění v lék, co je staré pouštím po vodě, jsem přítomná pro to, co je živé teď a tady, jako nepopsaný list papíru...všechno teprve začíná...

Metoda automatické kresby se pro mě stala denní intimní intenzivní praxí bytí sama se sebou. Jsem vděčná, že díky Míšině kurzům můžu tento nástroj poznávat.

Nejvíc jsem si na seminářích automatické kresby vážila Míšiny důvěry v proces - důvěry, že odpovědi jsou již přítomné ve mně, a že mám k nim přístup já sama. Cítila jsem bezpečí, zvídavost a radost. Spojení s intuicí a odvahou se dívat na věci takové, jaké jsou. Z celého srdce doporučuji Míšu jako průvodce.

 

Kateřina Dagmar

účastnice automatické kresby I.a II.


Jsem nadšená ze včerejšího kreslení s Míšou. Chtěla jsem se podívat na téma, které mě pálí a Michaela Nesměráková mě jemně, ale pevně zavedla k jádru - lépe řečeno do mého srdce. Udělaly jsme hodně práce! A já jsem si domů odnesla několik léčivých obrázků.

Děkuji Míše za to, že jsem si s ní na chvíli mohla vyměnit roli průvodkyně a nechat se vést.

 

Iveta Kučerová

účastnice individuální kresby, autorka a lektorka kurzů pro Ženy

www.ivetakucerova.cz

www.zivaradost.cz

Nalezla jsem ve svém pravém prsu bulku. Bylo to pár dnů před seminářem automatické kresby. Rostoucí a bolestivá bulka spouštěla mnoho pocitů – kde jsem překročila sebe, že jsem vědomě toto vytvořila? Co když to skutečně znamená onkologický nález? Kde jsem neuvolnila emoce a jaké téma si mám vyřešit, abych podpořila proces uzdravení?

Po návštěvě u svého gynekologa, který mě odeslal na sono, kde by tuto malou cystu odsáli, jsem si naplánovala cestu. S podporou své maminky jsem absolvovala krátký a rychlý proces odsávání. Současně mi bylo sděleno, že cyst mám v tomto prsu podstatně více, ale nemusí se projevit a narůst. Pochopila jsem, že někdo je náchylnější k vytváření „prostředí“ pro cysty a nejedná se o nic vážného.

O čtyři dny později jsem seděla na odpoledním semináři automatické kresby u jedné ženy. Neznala jsem ji, chtěla jsem zkusit něco nového a krátká vzdálenost mezi námi mi umožnila strávit sobotní odpoledne ve společnosti 3 žen.

Samotný seminář měl průběh, který mě nijak zásadně nesebral. Nebylo mi zde špatně, ale že bych měla nějaké velké uvědomění nebo velký aha moment, bych rozhodně neřekla. Řešila se témata, který mi zdánlivě moc neseděla. Pořád dokola o tom, jak vypnout hlavu („naše racionální já“) mi nic neříkalo, protože jsem v tom nikdy nevnímala problém.

Závěrečný obrázek, který jsme si odnášely, byl společně vytvářený. Každý z nás tam něčím přispěl. Bylo zajímavé sledovat, jak to na mě působí. A tak jsem odešla s informacemi, jak třeba s automatickou kresbou doma dále pracovat a obrázkem, kde bylo 6 podivuhodných koleček, vypadající jako ženská prsa.

O dva dny později jsem byla na cestě za svým gynekologem se zprávou z odsávání. Po procesech, kdy jsem se snažila skrz kresbu pochopit, co cysty znamenají atd., jsem cítila určitou změnu. A během kontroly jsem svého lékaře informovala o tom, že vedle té velké cysty nalezla paní doktorka ultrazvukem 6 dalších. A tak se na to i on podíval ultrazvukem….

AHA MOMENT.

Žádná z nich tam nebyla.

Přiznávám, že jsem kresbě nějakou velkou váhu na pochopení, uzdravení a pomoc s tématy nedávala. Dostalo se mi však potvrzení, které toto nastavení změnilo. Tak hmotné potvrzení mi ukázalo, jak mnoho možností pro naše uzdravení existuje.

Děkuji Míše za její seminář, který toto vše (a mnohem více) přinesl.

 

(žena si přeje být s ohledem na citlivost tématu v anonymitě)