Můj příběh


O roce 2012 se říkalo, že bude konec světa. A pro mě tedy rozhodně byl

Toho času se mi rozpadlo manželství, měla jsem velké zdravotní potíže a musela jsem opustit školku. A aby toho nebylo málo, moje maminka byla svým tehdejším partnerem zavražděna.

 
Se stokorunou v kapse přespávajíc u kamaráda v malé chatce kousek za Prahou jsem bilancovala nad tím proč zrovna já a jestli má vůbec smysl žít dál.

Potřebovala jsem zjistit, kdo vlastně jsem, co tu dělám a co se svým životem dál

V mém životě nastalo intenzivní období, kdy jsem docházela na různé odborné i alternativní terapie.

 

Jedna kartářka mi tenkrát řekla, že mám výtvarné nadání. Říkala jsem si, že to se tedy "šarlatánka" opravdu spletla, nadaná je moje sestra a byla i moje máma. Vždyť já kreslím postavičky dodnes tak, jak jsem se je v dětství naučila.

 

Jednoho dne mi kolegyně z práce vyprávěla o kurzu, kde si zakreslovali svoje čakry. Zajímalo mě to a ptala jsem se jí jak to probíhalo a jak se to dělá. Odpověděla mi:" Jsi taková napojená, tobě to půjde samo!" Nechápala jsem, co tím myslí, nicméně vzala jsem pastelky do ruky a hle, ony kreslily!

 

Vylekalo mě to  a nějaký čas jsem se pastelkám vyhýbala. Touha poznat co je za tím však byla silnější a tak jsem šla na kurz automatické kresby.

 

To už jsem žila se svým stávajícím manželem a snažili se více než půl roku o početí miminka. Tehdy jsem si tam nakreslila harmonizační obrázek na rychlé a snadné otěhotnění. 

 

Měsíc na to jsem na těhotenském testu našla dvě čárky.

 

Prokresluji se těhotenstvím

Kreslím polohy miminka v bříšku. Komunikuji s ním prostřednictvím kresby o tom, jak se cítí a jak se chce narodit. Vykresluji se ze strachů k porodu, vyrábím si harmonizační afirmační karty k porodu a sbírám odvahu splnit přání miminka narodit se doma. Za přítomnosti blízké kamarádky a podpory mého milovaného manžela se skutečně doma narodilo. 

 

 

Brzy po porodu mě začaly kontaktovat různé těhotné ženy, aby si poslechly můj osobní a porodní příběh. Díky tomu jsem si uvědomila, že touto zkušeností jsem prošla i proto, abych mohla pomoci dalším ženám najít cestu k tomu, jak důvěřovat svojí intuici a jak nacházet odpovědi na otázky v hloubi svojí duše.

Říká se, že těhotenství je jedinečný čas, kdy má žena prostor s  nejmenším úsilím v sobě uzdravit staré bolesti, rozpustit strachy a objevit svoje dary.

 

Já ten svůj našla.

A tak 2 roky po narození mého syna Erika Rafaela vzniká s velkou vděčností, pokorou a zároveň odvahou vydat se novou životní cestou

KresbaEsence